Skocz do zawartości
Forum JasMC
Fejm

Aktualizacja 1.16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1 lipca 2020 przewidujemy dodanie do serwera wersji 1.16, w tym uruchomienie Lajcika 1.16.

Nie jest możliwe natychmiastowe uruchomienie serwera w tej wersji gdyż - jak to bywało już w historii - wczesne wersje plików serwerowych są mocno niestabilne. 7 pierwszych dni powinno pomóc wyeliminować wszystkie poważniejsze błędy.

Na serwer będzie można dalej dołączać na wersjach od 1.8 do 1.16, jednak możliwe jest porzucenie wersji starszych niż 1.12 w niedalekiej przyszłości.

Pozdrawiam,
Fejm

AKTUALIZACJA 30.06.2020

Ze względu na dużą ilość błędów w plikach serwerowych Lajcik 1.16 zostanie uruchomiony dopiero 7 lipca.

• Lubie to 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o Lajcik nie mam wiele do powiedzenia, mam nadzieję że ruszy w wyznaczonym terminie.

Najbardziej jednak zainteresowała mnie ta część:

19 minut temu, Fejm napisał:

Na serwer będzie można dalej dołączać na wersjach od 1.8 do 1.16, jednak możliwe jest porzucenie wersji starszych niż 1.12 w niedalekiej przyszłości.

Moim zdaniem porzucenie starszych wersji powinno być zrealizowane jak najszybciej. Oczywiście, moja wypowiedź może oburzyć zwolenników starego PVP ale halo, ile można siedzieć na jednej wersji? JasMC jest cofnięte o 8 aktualizacji. Stare wersję ograniczają serwer w większym stopniu, za to z nowymi wersjami pojawia się więcej możliwości które pozwalają rozwijać serwer. Takie rozwiązanie również ułatwi pracę administratorom, z własnego doświadczenia wiem że siedzenie na wersji 1.15 na trybach 1.8 mija się po prostu z celem ponieważ dużo trudniej sprawdzić potencjalnego Chestera a gdy serwer będzie działał na nowym PVP nie będzie takiej przepaści. 

Pozdrawiam. 

• Lubie to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, trojan_rar napisał:

A i kiedy wychodzi 1.16? 

Dzisiaj wyszło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Fejm napisał:

no to bez blazing packa :((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A będzie ten end?

dla mnie jest to glupota, ktos znajdzie portal zamuruje i rozkopie wszystkie wyspy nie dajac nic nikomu

• Lubie to 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, tysiu123 napisał:

Czy stałe ity na skayworsach się zresetują?

xD to edycja lajcika nie serwera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, NoSprintt napisał:

A będzie ten end?

dla mnie jest to glupota, ktos znajdzie portal zamuruje i rozkopie wszystkie wyspy nie dajac nic nikomu

Dlatego musimy to zrobić przed nimi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Hu8ci0 napisał:

A czy z nowo wersji na lajcik polecą unbany

Nie ma banów na sam tryb Lajcik, każdy przyznany ban obejmuje całą sieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie w Endu nie ma co "otwierać" w takiej postaci jak jest na Singlu, bo resetowanie go codziennie nie ma sensu, lepiej chyba cos zbudowac w endzie (Jakiegos Villagera postawic, zablokować budowanie i niszczenie i u Villagera możnaby było wymienić przedmioty z Normalnego świata/netheru na te z Endu typu Endstone itp.

• Lubie to 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CH

1 godzinę temu, trojan_rar napisał:

Dlatego musimy to zrobić przed nimi 🙂

CHCE Z WAMI SLODZIAKU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, tysiu123 napisał:

Czy stałe ity na skayworsach się zresetują?

Na serwerze wykazujesz inteligencje a tutaj takie glupoty piszesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, trojan_rar napisał:

Na lajcik 1,16 będzie można wbijać tylko z ranga elita+ si? 

mnie nie stac na elite 😞

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, NoSprintt napisał:

A będzie ten end?

End powinien być otwarty a miejsce portalu ograniczone cuboidem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fejm a czy na tym lajciku będą nadal działki 21x21 czy większe? Bo nie ukrywajmy ale 21x21 nie są wystarczające. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, trojan_rar napisał:

Fejm a czy na tym lajciku będą nadal działki 21x21 czy większe? Bo nie ukrywajmy ale 21x21 nie są wystarczające. 

Dobrze jest jednak dalbym zeby bylo rowno np. 20x20 / 22x22 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi