Skocz do zawartości


Fejm

Rejestracja: 17 cze 2014
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 19:45
****-

Moje tematy

Darmowy unban na dzień dziecka!

31 maj 2017 - 22:19

Witajcie!

Macie bana? Nie możecie z tym żyć? Tniecie się mydłem w rozpaczy? Mam dla Was dobrą wiadomość!

Możecie otrzymać darmowego unbana, nawet jeśli macie bana bez możliwości wykupienia unbana w sklepie!

 

Szok! Niedowierzanie! Konsternacja! 

Jednak nic za nic! Jeśli marzysz o odblokowaniu konta to musisz napisać w tym temacie:

 

1) Twój nick z serwera
2) Dlaczego chcesz dostać unbana
(minimum 3 zdania)
3) Obiecać publicznie że nigdy więcej nie zrobisz nic złego na serwerze (minimum 3 zdania)

4) Przeprosić za swoje czyny (minimum 3 zdania)

 

Pamiętaj!!!
Nie wysyłaj tego nigdzie indziej niż w tym temacie (wymagane konto na forum!)


Napisanie odpowiedzi w tym temacie nie gwarantuje odblokowania konta.
Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Decyzja nie podlega dyskusji.


Elo!


JasMC zhackowane?

16 kwiecień 2017 - 02:13

Witam,

Jako główny programista, twórca oraz właściciel JasMC poczuwam się do odpowiedzialności za to co dzisiaj wydarzyło się na serwerze i pragnę wam to wyjaśnić.

Zacznę tekstem który może nie jest jakiś zbyt ambitny ale przekazuje on najprawdziwszą prawdę: każdy może się pomylić, błędy się zdarzają, nawet na serwerach które działają już długo bez żadnych wtop.

Dzisiejszy atak (hah! O ile można tak to nazwać) wynika z moich ostatnich prac na serwerze. Chcąc uruchomić III edycję, muszę ciąć koszty tej edycji tak aby po prostu, po ludzku, mieć pieniążki na inwestycje. Dlatego też kilka aren zmieniło dedyka, zostały one przeniesione z jednego na drugi tak aby można było powyłączać te "nieużywane". Przenosząc areny muszę zmieniać ich konfiguracje, adresy IP, porty itp. itd. i zapomniało mi się na JEDNEJ z 23 aren MasterBuilders wpisać w configu true zamiast false. Pozwoliło to pseudohackerowi wejść na moim nicku pomijając systemy logowania, premium itp. i nadać sobie rangę "Właściciel". Muszę przyznać że jest to tylko i wyłącznie moja wina. Żadna inna arena na całym serwerze nie miała ustawionego "false", co więcej hakerzy musieli ustrzelić tą konkretną jedną. Trochę im to zajęło - mnie osobiście nie chciałoby się tego sprawdzać ale czego nie zrobią gimbusy. Ba! Gimbusy z Włoch, bo polacy to nie byli.

I tutaj muszę szczerze powiedzieć że największym atutem moich prac na przestrzeni kilku lat są... własne pluginy! Zanim hackerzy zrozumieli co oznacza dana komenda, co należy w niej wpisać - trochę to trwało. Dla nas oczywiste jest że wpisalibyśmy /setrank MojSuperNick Wlasciciel i mamy wszystko ale dla włocha słowo "właściciel" nic praktycznie nie znaczy a system nie podpowiada dobrych wartości. Hakerzy rozpaczliwie wpisywali komendy z PermissionsEx, Essentials itp. - żadna komenda nie działała. 

Tak więc skończyło się na banie dla KoksikZiom, darmowych monetach dla 3, 4 osób, 4 osobach z rangą Właściciel oraz kilku darmowych VIP. Próbowali też griefować spawn przy pomocy WorldEdita ale.. nie ma go na naszym serwerze (jedynie ma go Kaktus ale hakerzy byli na tyle mili że wpisali.. //undo ????) Przejrzałem logi ze wszystkich serwerów (trochę tego jest, około 1GB czystego tekstu) i pousuwałem wszystko co udało się im zrobić.

Jestem dumny z reakcji społeczności która jak najszybciej powiadomiła Helpera o całej sprawie i muszę przyznać że nigdy wcześniej nie uznawałem kontaktów Gracz - Administracja na poziomie prywatnym za coś dobrego. Jednak jako że nasza administracja stała się ostatnio mała, warto otrzymywać pomoc od graczy. Dziękuje wam.

Co prawda niektórzy chcieli zgarnąć monety, lognąć i udawać że nic się nie stało albo włączyć sobie gamemode 1 i przebudować spawn ale co ja będę się wypowiadał na temat idiotów. Mam nadzieję że kiedyś też będziecie na coś pracować latami, np. na auto i przyjdzie wam jakiś "ziomuś" z gwoździem przyozdobić karoserię - wtedy zrozumiecie co to znaczy.

Reasumując, wina jest tylko moja. Przepraszam Was i liczę że dalej będziecie korzystać z usług które świadczy dla Was mój serwer i ja.
Pozdrawiam,
Mateusz aka Fejm

P.s.
Na serwerze zainstalowałem plugin "JasMC Security Guard", będzie on pilnował aby żadna osoba z rangą której my nie przydzieliliśmy nie mogła przejść przez główne lobby. Zamyka to ostatecznie problem wszelkich kont które mogłem "przeoczyć". Jeżeli nie możecie wejść na serwer i wyskakuje wam komunikat z tego pluginu to przeczytajcie co jest tam napisane i dajcie znać - postaram się pomóc.


Zmieńcie hasła!

24 luty 2017 - 18:02

Witajcie,

W związku z awarią systemu CloudFlare wyciekły do internetu hasła, sesje, nazwy, dane itp użytkowników wielu portali w tym jasmc.pl

Zmieńcie hasło na naszym forum w celach bezpieczeństwa.

Lista domen z końcówką .pl z których wyciekły dane:
http://pastebin.com/MiaqM5Sb

Dane wyciekły także z:
- Google

- Facebook
- Instagram
itp.

Tam też zmieńcie hasła!

Pozdrawiam,
Fejm


Wyłączenie forum

07 luty 2017 - 23:18

Witam,

1 marca 2017r forum zostanie zdezaktywowane i nie będzie dostępne w obecnej formie.

Pozdrawiam,
Fejm


JasMC Launcher - Beta testy od lutego

30 styczeń 2017 - 01:52

Witam,

1 lutego 2017 planujemy udostępnić do pobrania nasz nowy launcher o nazwie "JasMC Launcher" w wersji beta. Launcher ten będziemy promować do użytkowania wraz z wprowadzeniem III Edycji serwera oraz wersji 1.10 na serwerze.

POBIERANIE:

Spoiler


Jak zawsze pliki które wstawiamy jako "nowe" do pobrania mogą być wskazywane przez przeglądarkę jako "rzadko pobierane i potencjalnie niebezpieczne". Każdy może pobrać i przeskanować pliki, nie ma w nich groźnego poza Minecraftem.

Do czasu gdy wciąż pracujemy nad nową edycją prosimy wszystkich graczy o przetestowanie naszego launchera nopremium oraz wyrażenie konstruktywnej opinii o nim.

Tworząc launcher przede wszystkim kierowaliśmy się łatwością jego użytkowania, dodaliśmy proste menu które pozwala wybrać każdą z najpopularniejszych wersji Minecraft.
Zaprojektowaliśmy także na nowo wygląd okna w pięknej bajkowej oprawie, możecie tam też zobaczyć nasze nowe oficjalne logo.

Jednocześnie z powodów prawnych (nie możemy przetrzymywać plików gry na naszych serwerach), w launcherze nie znajdzie się żaden instalator modów.

Kilka screenów:

pl29sbc.jpg

 

T5mtne0.jpg

 

WNF5dIu.jpg

P.s.
Instalacja OptiFine wciąż będzie możliwa, wyjaśnimy wam jak zainstalować ten mod wraz z III edycją serwera :)